Jaki trawnik wybrać?

Piękny, zielony i soczysty trawnik to duma każdego ogrodnik. Nawet jeśli mamy w  naszym ogrodu mało roślinek czy kwiatów ozdobnych możemy o uzyskać olśniewający efekt.

Ale jak to często bywa nie każdy potrafi wybrać odpowiednią trawę czy dobrze przygotować podłoże pod nią. Nie zawsze też chcemy czekać aż na wydzielonym terenie pojawi się piękny zielony dywan. Wtedy właśnie możemy zainwestować w gotowe trawinki zwijane które, zyskały na popularnością przez parę lat.ogrodnik szczecin - trwanik
Ogrodnik wie że trawnik ma wiele zalet nie ważne czy z rolki czy posiany własno – ręcznie. Te łatwiejsze w przygotowaniu czyli z rolki dają od razu upragniony efekt jest to idealne wyjście dla leniuszków i niecierpliwców. Dzięki temu mamy od razu zieleń w naszym ogrodzie i to bez chwastów co jest dodatkowym plusem. Jedyne co nas czeka to odpowiednie przygotowanie podłoża po trawnik by trawa dobrze się przyjęła. Jedyną wadą takiego systemu jest cena, która jest  wyższa niż przy kupnie nasionek. Ale przy kosztach musimy także wziąść pod uwagę że sadząc trawnik z nasionek będziemy musieli nawozić, podlewać bardzo często i wyrywać chwasty co też kosztuje poza tym każdy przyzna że trawa z  rolki jest warta swojej ceny.

Fakt trawnik siany kusi niską ceną ale na efekty musimy czekać około roku. Jest to opcja dla osób, które mają dużo wolnego czasu i lubią się cieszyć z efektów swojej własnej pracy w ogrodzie.

Oby dwa sposoby wymagają przygotowania gleby pod trawę np. wyrównania i przywiezienia odpowiedniej ziemi jeśli nasz jest  zbyt piaszczysta. Patrosząc na cenę trawnik z  rolki jest idealnym wyjściem dla mniejszych ogródków, zaś trawnik siany na duże połaci ternu.

Źródło internet.