Ogród – nawadnianie, plewienie i podwiązywanie roślinek.

Ogrodnik w czerwcu ma  dużo pracy ale, pogoda zazwyczaj mu sprzyjać. Cieszymy  się piękną pogodą, nie martwimy  się już zimnymi  nocami lecz  to nie koniec pracy nadal musimy pielęgnować nasz ogród.

róże czerwiec - ogrodnik szczecin

Jest  ciepło i wilgotno więc chwasty rosną bardzo szybko a my musimy natychmiast ich się pozbywać nie możemy pozwolić by się rozrosły. Kilku dniowe zaniedbanie naszego ogrodu może bardzo źle odbić się na jego stanie chwasty to nasi najgorsi wrogowie o tej porze roku. W czerwcu musimy  pamiętać też  o podwiązywaniu pnączy czy bylin by rosły na  prosto w  stronę słoneczka to co bierzmy się ogrodniku do roboty?

Częste okresy bez opadów sprzyja wysychaniu gleby więc musimy, częściej podlewać rośliny i nawozić je  szczególnie że w czerwcu wiele gatunków rozpoczyna okres intensywnego kwitnienia.

Największym wyzwaniem będzie dla nas zadbanie o ładny wygląd klombów i rabat. Nie zapominajmy  usuwać cebulek wiosennych kwiatów i krzewów. Uwagę należy zwrócić na róże, które w czerwcu zachwycają swoim piękne. Glebę pod kwiatami należy systematycznie oczyszczać z chwastów i  dobrze nawozić. Dla dobrego rozkwitania nowych kwiatów należy ustawać te  już przekwitnięte oczywiście robimy to sekatorem. Tniemy tuż nad pierwszym pięciolistkowym górnym liściem. Tak dobrze zadbane róże będą koroną na głowie naszego ogrodu.

Źródło internet.