Ogrodnik i storczyk

Storczyki czyli inaczej orchdee – przepiękne kwiaty, napawają dumą każdego ogrodnika. Zdumiewają swoim kolorem i kształtami urozmaicą i ozdobią , każdy ogród.

W chinach były uprawiane już tysiąc lat przed naszą erą. I sprawy tak samo mają się aż do dziś, potrafią oogrodnik szczecin - storczykzdobić dosłownie każde miejsce w naszym domu – i świetnie wyglądają jako kwiaty cienkie w wiązance.
Najbardziej popularnym storczykiem jest falenopsis czyli ćmówka miła, na pewno najmniej wymagająca orchidea, doświadczony ogrodnik może też spróbować przy miltonii, dendrobium, odontoglossum, cymbidium .

W naturze storczyk nie rośnie na ziemi a wystara na konarach drzew – w ten sposób mają ochronę przed słońcem.W domu czy ogrodzie muszą mieć jasne miejsce, z duża ilością światła ale rozproszonego. Polecam parapety okien zachodnich i wschodnich podobnie sprawa ma się przy ogrodzie wybieramy miejsce od zachodu lub wschodu. Ogrodnik chcący hodować te roślinki musi pamiętać ze nie lubią one wiatru.
Storczyk jest jak piękna kobieta musimy o niego bardzo dbać i uwielbia wysoką temperaturę.  Tu też mają swoje kaprysy bo uwielbiają temperaturę to 25 st.C jest dla nich idealna w dzień  a w nocy 16-18 st.C, ale i tu nie można do końca się tym sugerować bo też każdy, gatunek ma inaczej.
Podłoże  powinno posiadać kawałki kory albo torf one tu uwielbiają. W sklepach można kupić gotowe podłoże dla storczyków.

Orhidea to cudowny kwiaty i powala swoim wygląda ale ogrodnik decydujący się na niego musi wiedzieć że jest bardzo kapryśny i wymagający, trzeba mu poświęcać dużo czasu.

Ps. Lubi jak mu się czyta.

Źródło internet.