Ogrodnik – Poradnik hodowli ziół.

Każdy ogrodnik wie że zioła to jedne z najważniejszych roślinek w naszym ogrodzie.

Zioła to podstawa w każdej kuchni, a gdy możemy cieszyć się własnoręcznie wyhodowanymi w naszym ogrodzie a smak, każdej potrawy będzie dużo lepszy.zioła - ogrodnik szczecin< 1. Jak uprawić zioła w ogrodzie?
Wcale nie musisz mieć specjalnie przygotowanego ogrodu by hodować zioła bo możemy je hodować:  w parapetowych doniczkach, w skrzynkach czy ogrodzie kuchennym. Uwagę ogrodnik powinien zwrócić na spirale  ziołową. Nie dość że ładnie wygląda to zapewni naszym ziółkom odpowiednie warunki. W ogrodzie warto sadzić zioła takie jak pietruszka, koper, szczypiorek czy bazylia. Ogrodnik musi tylko wsadzić nasiona w cienką warstwę gleby i odpowiednio nawadniać by gleb utrzymywała wilgotność aż do wykiełkowania.

2. Przesadzamy zioła.

Najbardziej  wygodnym spsobem by przesadzić roślinki do naszego ogrodu jest kupno ich w sklepie. Ponieważ zawsze są  w doniczkach, jako dobry ogrodnik musimy pamiętać by przesdzać zawsze do większej doniczki. Musimy mieć pewność że nasza roślinka ma miejsce by rosnąć.

3. Jak podlewać zioła?

Każda roślinka by rosła potrzebuje wody to wie każdy ogrodnik. Jeśli chcesz hodować takie zioła jak tymianek, majeranek, oregano czy rozmaryn, to nie wymagają one od ciebie częstego podlewania gdyż są przyzwyczajone do suchej gleby. Z kolej ziółka bliższe nam polaką jak np. szczypiorek, pietruszka czy estragon potrzebują sporej ilości wody.
Nigdy nie przesadzaj z  wodą w ogrodzie  w szczególności przy swoich ziółkach.

4. Nawozimy zioła.

Tutaj jest  tylko jedna  zasada przy nie przesadzać  z nawozem bo to może  zaszkodzić  naszemu ogródkowi ziołowemu, co możemy odczuć w smaku. Więc ogrodniku uważaj z nawozem.

5. Zbiór.

Zbiór ziół jest  prosty i najbardziej przyjemną czynnością w  naszym zielniku ogrodowym. Ogrodnik musi  tylko pamiętać by zrywać tylko tyle ile  mu własnie trzeba nie więcej i nie mniej no  chyba ze kończy się sezon i chcemy odłożyć na zimę trochę.

6. Przechowywanie ziół.

Przechowanie ziół to nie problem albo je suszymy lub zamrażamy. Zioła najlepiej suszyć  zacienionym miejscu i przechowywać w zamkniętym szczelnie pojemniku.Aby zamrozić ziół należny je wcześniej dokładnie umyć i pokroić na kawałki następnie włożyć do pojemnika, każdy gatunek osobno. Dzięki temu zachowamy aromat i smak ziół nienaruszony.