Ogrodnik – poradnik jak uzyskać nasiona pomidora.

Jesteś ogrodnikiem i chciałbyś zasadzić pomidory z własnoręcznie wyhodowanych pomidorów?

Czytając to jesteś na właściwym miejscu by tego  dokonać a więc ogrodniku bierzmy się do roboty. Wyjaśnię ci w jaki sposób to  zrobić by cieszyć się własnymi pomidorami.
ogrodnik szczecin - pomidor Ogrodnik by cieszyć się swoimi pomidorami w ogrodzie będzie potrzebował świeżego dorodnego pomidora z naszego ogrodu. Gdy wybraliśmy już dorodny okaz to kroimy go na pół, potem pocieramy dwie połówki o siebie, aby oddzielić nasiona i miąższ od skórki. Teraz mamy do wyboru dwie rzeczy.

Możemy ręcznie oddzielić nasionka od miąższu a  potem układać je na kawałku papieru aż do wyschnięcia. Sposób ten jest troszkę uciążliwy bo przez ususzoną zewnętrzną warstwę, roślinki będą potrzebować więcej czasu  by wykiełkować w ogrodowej ziemi . Nasionka musza samodzielnie  usunąć tą warstwę.

Drugim sposobem jest usunięcie tej uschniętej warstwy . Jest bardzo prosty po ususzenie wsadzamy nasiona do szklanki z  wodą i czekamy od 3 do 5 dni. Pamiętać jedynie o zamieszaniu raz dienie. Nie należy trzymać nasion zbyt  długo  bo  zaczną kiełkować. Po tych kilku dniach wylewamy wodę, a potem nalewamy nowej potrząsamy by oddzielić miąższ od nasionek. Następnie robimy to jeszcze kilka razy, aż woda po potrząsaniu będzie czysta. Gdy zasiejemy takie nasiona  szybko  wykiełkują.

Nasiona przechować w chłodnym miejscu w pojemniku z pokrywką. Dzięki temu będziemy pewni że naszym nasionom nić nie grozi prze najbliższe kilka lat. I w taki sposób każdy, ogrodnik będzie cieszyć się swoimi pomidorami w  ogrodzie  w pełnym tego  słowa znaczeniu.

Źródło internet.