Ogrodnik potrafi – przesadzanie bylin.

Masz problem gdyż, w twoim ogrodzie nie kwitną byliny ?

Albo tak się rozrosły że przysłaniają inne rośliny?

ogrodnik szczecin - byliny
Teraz jest odpowiedni czas by przesadzić byliny, ponieważ zgromadziły one już odpowiednią ilość składników aby, przetrwać zimę.Jesień to wymarzona pora na takie działania w ogrodzie, ponieważ rośliny będą czuć się idealnie w nowym miejscu. Jako ogrodnik musisz wiedzieć że proces ten odmładza rośliny.
Łatwo rozpoznać byliny, które trzeba przesadzić, po nowych pędach. Gdy odpowiedni i dobrze wykonamy proces przesadzania, to rośliny pięknie zakwitną.

Zadanie zaczynamy od przycięcia na wysokości dłoni. Potem wykopujemy je. Łato to będzie zrobić, gdy będziemy poruszać narzędziem w ziemi. Mniejsze rośliny z łatwością rozdzieliśmy. Po wykonaniu kłącza, rośliny dzielimy na przynajmniej dwie części używamy do tego łopaty lub rąk. Ogród nie chce starych korzeni, więc je odcinamy.

Podczas rozdzielania upewnij się, że każda roślina posiada odpowiednią ilość kłączy i korzeni. Gdy wsadzimy roślinkę w nowe miejsce, pamiętajmy by dobrze je podlać. Doświadczony ogrodnik wie, że mniejsze części przyjmuj się szybciej niż większe.

Byliny w  ogrodzie nie potrzebują tego co roku. Częstotliwość zależy od wieku i kwiecia rośliny. Byliny krótkowieczne, przesadzamy co czterech lub sześć lat. Byliny długowieczne,  co osiem lub dziesięć lat.

Jeśli wszystko wykonamy prawidłowo, i nie popełnimy żadnych błędów to będziemy cieszyć się nowymi – starymi roślinami w  naszym ogrodzie.

Źródło internet.