Ogrodnik pracuje już od marca.

Ogrodnik już  od Marca bierze się do roboty by zadbać o swój ogród, który będzie owocował nam w późniejszym okresie.

Z powodu dużych różnic w temperaturach nasz prace w ogrodzie zaczynamy od pobielenia pni drzew. Możemy także przy okazji tej ogrodnik szczecin -marzecczynność pozbyć się zimujących na drzewach różnej maści szkodników. Z gałęzi usuwamy oprzędy z gąsienicami niestrzępa głogowca i kuprówki rudnicy, zbieramy mumie, które potem mogą zaradzić nie zbyt przyjemną chorobą brunatną zgnilizną owoców.

W tym okresie musimy też zając się nawożeniem naszych krzewów i drzew jest  to bardzo dobry czas by to zrobić. To z jakiego nawozu korzystamy i jaką ilość zależy od wielu czynników takich jak :wiek drzewa, sposób jego prowadzenia i to czy jesienią nawoziliśmy je.

Gdy tylko temperatury się ujednolicą zaczynamy rozpulchniać górną część gleby  by powstrzymać parowanie. Wykonujemy to za pomocą grabi to  najlepsze narzędzie do tego typu prac. Pamiętajmy o usunięciu zimowych okryć na krzewach i bylinach. Lecz zostawmy jeszcze kopce okrywające nasady korzeni.

Z sadzawek i tafli stawków usuwamy lód i śmieci , gdy tylko to zrobimy uruchamiamy pompe by nasycić wodę tlenem. Nie karmimy jeszcze rybek może mieć to złe skutki.

Byliny które zakwitną latem rozmnażamy przez ich podział, np. liliowce, ostróżki, dzielżany, słoneczniczki. Gdy tylko je posadzimy to podlewamy.

Źródło internet.