Park Kasprowicza.

Szczecin ma  do zaoferowania wiele parków jednym z  nich jest Park Kasprowicza od nazwiska jego twórcy Quistorp Park, znajduje się obok Jasnych Błoni oraz sąsiaduje z  ulicami Wyspiańskiego, Piotra Skargi i Słowackiego.

Szczecin już na początku XX wieku ogłosił że będzie służył ogólnemu  wypoczynku szczecinian. Wtedy wyznaczona tam istniejące aż do dziś trasy do spacerowania, teremy przeznaczony do jazdy konnej, zbudowano mostki na jeziorem Rusałka i punkty obserwacyjne, z których  dziś  korzystamy  a  widok zapiera dech w piersiach.szczecin - park kasprowicza
Jest to największy park w  Szczecinie zajmuje powierzchnie aż 27,3 ha. Jest to miejsce oblegane przez mieszkańców i ubóstwiane przez wędkarzy. Częstym widokiem są pary które własnie tutaj robią sobie zdjęcia ślubne, normalnym widokiem też są tłumy karmiące kaczki.
Na szczególne wyróżnienie wśród wielu atrakcji parku należy Teatr Letni im. Heleny Majdaniec wraz z pobliską rzeźbą Ognistych Ptaków stworzona przez Władysława Hasiora, no i Jezioro Rusałka, choć sztucznie stworzonym przez człowieka, to zbiornik dostarcza pożywnia i służy jako dom dla wielu zwierzątek.

Szczeciński Park Kasprowicza to także piękne rośliny na wyróżnienie zasługują cudowne okazy drzew oraz krzewów.

 

Źródło internet.