Szczecin i jego magiczny Las Arkoński.

Szczecin posiadam niezliczoną liczbę pięknych i magicznych miejsc jedno z  nich chcę wam przedstawić czyli Las Arkoński. Idealne miejsce do aktywnego wypoczynku, wśród zielni. Przez mieszkańców zwany po prostu laskiem lecz, jest to część  kompleksu Puszczy Szczecińskich, która jest dumą naszego województwa.

las arkoński - ogrodnik szczecin

Ukształtowanie terenu sprzyja spacerowiczom i wędrowcom lub tych którzy, chcą uciec od zgiełku miasta. Znajdziemy tu wiele szlaków do spacerowania biegnących przez  część miasta do gminy Police. W szczecińskim „lasku” znajduje się mieszany drzewo stan przez  to  miejsce staje się także celem dla pasjonatów botaniki. W ogromie zróżnicowania w Szczecińskim Lesie Arkońskim możemy znaleźć gatunki  drzew takie jak: sosny zwyczajne, brzozy, buki, topole i olszyny. Lecz to nie koniec różnorodności drzewostanu w tym miejscu może znaleźć też drzewa posadzone przez człowieka jak np. modrzew europejski i daglezja zielona.

W czasie wędrówki po lesie napotkamy na głaszczące nasze  zmysły pagórki jak Wzgórze Arkony, Wzgórze Sobótki, czy potoki Osówka, Arkonka znajdziemy  też stawy i jeziorka. A wisienką na torcie i największą atrakcją turystyczną jest majestatycznie brzmiąca i wyglądająca Dolina Siedmiu Młynów .

Szczecin a dokładnie Las Arkoński pozwala na uprawianie sportów czy  zabawę rekreacyjną. Czego więcej chcieć? A no punktów widokowych które, też się tu znalazły. A zimą? A zimą możemy skorzystać z wyciągu narciarskiego a dla najmłodszych z toru saneczkowego. Ale ja lubię pływać! To nie problem bo znajduje się tu także miejskie kąpielisko . A dla miłośników zwierząt zapraszam na jazdę konom w pobliskim ośrodku jeździeckim .

Źródło internet.