Szczecin – Miejsce na spacer w Centrum.

W centrum Szczecin oferuje także  wiele zielonych atrakcji jak Park Żeromskiego, nieco zaniedbany  i dziki ale to właśnie dodaje uroku temu miejscu które, znajduje się  tuż koło centrum. Niczym nie ograniczony teren zajmujący 25 ha, sąsiad Wałów Chrobrego i Placu szczecin - Park_ZeromskiegoRodła. Znajduje się  tutaj szczególny budynek – Park Hotel, z restauracją w środku, oraz oraz dwudziesto wieczny do ogrodnika, pieszczotliwie zwany Domem Graabarza. Bo pierwotnie był to cmentarz  ale został zlikwidowany  gdy zaczęto  tworzyć tu park.

Park dysponuje ogromnymi połaciami zieleni, na których spotykamy imponujące drzewa. Stare cisy także prowadzone jako krzewy, są sony, modrzewie, dęby, czy klony. Szczeciński Żeromski Park dostarcz też wiele niecodziennie spotykanych rzadkich drzew, jak np, miłorząb dwuklapowy, grujecznik japoński i wiązowiec zachodni. Na cały połciu terenu parku możemy spotkać najróżniejsze krzewy jak: różowiec biały, parczelina trójlistna i krzewuszka cudowna.

To idealne miejsce do wypoczynku, spaceru z ukochaną osobą czy zabawy z  dziećmi. Jest  tu wile uczęszczanych ścieżek spacerowych.Szczecin zaprasza do  wypoczynku na  zielonej trawce  w słoneczne  dni.

Źródło foto. pl.wikipedia.org