Szczecin nie leży nad morzem !

    Hej wiecie że Szczecin nie leży na morzem?

Wiem głupie… Ale wiele razy to słyszałem i tłumaczenia przecież szczecin ma port, co nie znaczy że leży nad morzem! Kto ze szczecinian nie spotkał się z pytaniem jak dojść na plaże. Tak to prawda wielu polaków nie zadaje sobie sprawy że szczecin nie leży nad, morzem.
szczecin - ogrodnik szczecin
Kiedyś nawet, był pewien dowcip na plaże to można dojechać tramwajem linia 10 a wtedy takiej nie było. Ale przechodząc do faktów by dostać się na plaże ze szczecina trzeba  pokonać trasę 100km, bo miasto nie posiada, ani plaż, ani wydm. Oczywiście jest zalew Szczeciński ale są to wody śródlądowe. Faktem jest  że nie jest to duża droga ale jednak . Bez problemu ze Szczecina dostaniemy się nad może PKS-em, pociągiem.

Posiadamy jednak  plaże. Mamy różne kąpieliska m.in. Jezioro Dąbie, Dziewoklicz, Głębokie  które,  w letnim sezonie pełne są mieszkańców i turystów spragnionych kąpieli.

Tym co w naszym mieście kocham jest fakt podsiadania licznych terenów zielonych i akwenów wodnych dla tego brak można nie doskwiera. Możemy sobie odpocząć po ciężkim dniu pracy w  takich miejscach, lub gdy chcemy pospacerować, pobiegać, co i czego tylko dusza zapragnie. Możemy też poczuć się jak na morzu i przepłynąć się statkiem w rejsie po Odrze.

Źródło Internet.