A w kwietniu ogrodnik – pracuje.

Jak to w  Polsce bywa owocami naszych prac i pielęgnacji ogrodniczych będziemy  cieszyć się dopiero w kwietniu.

 Najwcześniej pojawią się roślinki cebulowe, takie jak tulipany, krokusy czy żonkile. Więc każdy ogrodnik musi wziąć się za wyrywanie chwastów wokół tych roślinek, spulchnianie ziemi wokół naszych ogrodowych rabat, a gdy zakończy się kwitnienie oblewamy je saletrą.

ogrodnik szczecin - kwiecień

Ogrodnik musi też zająć się wyglądem swoich trawników martwa i zżółknięta trwa nie wygląda zbyt atrakcyjnie wiec pozbywamy się by nasz trawnik wyglądał olśniewająco. Więc bierzmy  się do rabaty w ruch idą grabie rach-ciach i po żółtej trawie na naszym trawniku. Pamiętaj tylko by zapełnić powstałe połacią gołej gleby nowym zasiewem oczywiście tego samego gatunku trawy.

Zajmujemy się także sadzeniem nowych bylin w naszych rabatach, nawozimy każda roślinkę ozdobną w  naszym ogrodzie, mająć na uwadze ich potrzeby i upodobania. Nie żałujmy im wiosną ani kompostu ani obornika.

W kwietniu powinniśmy także przeprowadzić cięcia do pielęgnacji krzewów i drzew.

Takich przycięć będą wymagać takie drzewa jak np. śliwy, morele, brzoskwinie, nektaryny oraz krzew winorośli i jeżyn.
Szukamy także szkodników na krzewach by nie rozprzestrzeniały się. Ważne by usunąć i pozbyć się pędów mail są one źródłem wielu chorób i miejscem do życia szkodników.
Ale czym jest cięcie pielęgnacyjne a więc jest to wycięcie uschniętych gałęzi, przemarzniętych, połamanych i dotkniętych przez chorobę. Brak pąków na pędzie to oznak że jest przemarznięty.  Miejsca w  których dokonaliśmy cięć zabezpieczamy maścią.

Ogrodnik  w kwietniu ma wiele pracy i nie możemy się obijać zima już dawno minęła musi brać się do pracy. Zawsze pamiętajmy by dbać o nasz ogród by cieszyć się jego pięknem.